کارگردان آمریکایی: اذان از زیباترین اصوات جهان است

کارگردان آمریکایی، مورگان

فریمن که در حال تحقیق برای ساخت مستندی است که با کارگردانی و بازیگری وی در کانال نشنال جئوگرافی پخش می‌شود، این اظهارات را در گفت‌وگو با یک کارشناس دینی در مصر مطرح کرد.
وی از این کارشناس می‌پرسد که انتخاب مؤذن به چه صورتی انجام می‌گیرد و آیا مساجد برای برگزیدن شخص مورد نظر خود امتحان می‌گیرند؟
فریمن خود نیز سعی می‌کند «الله اکبر» ابتدای اذان را با صوت قرائت کند و با شوخی از کارشناس می‌پرسد آیا او را برخواهد گزید؟  
این بازیگر مطرحِ رنگین‌پوستِ آمریکایی مهر امسال نیز در مراسم عزاداری حسینیۀ الخویی در لندن، پایتخت انگلیس، حضور یافت.  
سریال مستند تلویزیونیِ «داستان خدا با مورگان فریمن»، برای اولین بار در تاریخ ۳ آوریل ۲۰۱۶ (۱۵ فروردین ۱۳۹۵) پخش شد.
تاکنون ۶ قسمت از این مستند پخش شده‌است که از جمله موضوعات آن می‌توان به زندگی پس از مرگ، معنای خدا، خلقت، شیطان و قدرت معجزات اشاره کرد.

0001.jpg

مورگان فریمن(نشسته، وسط) در مراسم عزاداری حسینی حسینیه لندن

حضور فریمن در میان شیعیان لندن و در مراسم عزای حسینی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام، با واکنش گستردۀ مسلمانان در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.
مورگان فریمن، تاکنون چهار بار به عنوان بازیگر نامزد دریافت جایزۀ اسکار شده و در سال ۲۰۰۵ این جایزه را برای نقش مکمل مرد در فیلم «دختر میلیون دلاری» دریافت کرده‌ است.
وی جایزۀ یک عمر فعالیت هنریِ گلدن گلوب ۲۰۱۲ و همچنین خرس نقره‎ایِ جشنوارۀ فیلم برلین را برای بازیگری در فیلم «رانندگی برای خانم دیزی» دریافت کرده‌است.

منبع: ایکنا

کلمات کلیدی: 

اسلام: